Blog

Tekstil Makineleri İmalat Sektöründe Demas Makine

Türkiye’de ve dünyada  tekstil sektörünün gelişmesinde, tekstil ürünlerinin gelişiminin yanı sıra  bazı ticari kotaların kaldırılması da etkili olmuştur. Ancak var olan gelişmenin sürekliliğinin sağlanabilmesi  tekstil makine imalat sektörünün de paralel olarak gelişmesine, sektörün ihtiyaç duyduğu tambur ve rulo sarma makineleri, kumaş açma makineleri, kumaş kontrol makineleri ve dok sarma makineleri gibi sektörde üretimde önemli rol aynayan makinelerin yerli üretimine bağlıdır. Türkiye’de sektöre bu anlamda 2012’den beri destek veren DEMAS, imal ettiği ürünlerle sektörde başarıyla var olmayı sürdürmektedir. DEMAS teknolojik gelişmeleri takip ederek piyasanın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik  ürünler imal etmekte ve gerekli teknik servis hizmetini sunmaktadır. Üreticilere; tambur ve rulo sarma, kumaş kontrol ve rulo sarma makineleri, dok sarma ve kumaş açma makinelerinin teminini sunan DEMAS, Türkiye’de tekstil sektörüne, tekstil makineleri imalat sektöründe yer alan vizyon sahibi bir firma olarak destek vermektedir.

Demas - İki kat tambur ve rulo, Dört kat tambur sarma makinesi

Dünya’da tekstil sektörünün hızla gelişmeye başladığı bir yükseliş döneminin başlaması  1995 yılında gerçekleşmiştir. Dünya Ticaret Örgütü’nün 1995 yılında kabul ettiği  “Tekstil ve Hazırgiyim Anlaşması” gereği ticaret kotalarının kaldırılması 2005 yılı başında uygulamaya geçmiştir. Bu gelişmeyle birlikte tekstil sektörü uluslararası pazarda popülerliğini arttırmış ve yeni rekabet ilişkileri başlamıştır. Ticari kotaların kaldırılmasıyla birlikte Türk tekstil ve Hazır Giyim sektörü  için yeni bir döneme girilmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir.  Bu döneme kadar düşük maliyetli geleneksel ve basit ürünlerle  rekabet etmeye çalışan Türk Tekstil ve Hazır Giyim Üreticileri yüksek katma değerli yeni tekstil ürünleriyle ve hazır giyimde marka olma yolunda gelişme göstermişlerdir. (Bknz: Türklerde tekstil tarihine bir bakış.)

İhracaat oranının yüksek olduğu tekstil sektörü için, Türkiye’de tekstil makineleri imalatı sektöründe Dünya’daki gelişmeleri takip ederken aynı zamanda yerli üreticinin de ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran DEMAS, tekstil makineleri imalatı sektöründe yurt içi ve yurt dışı fuarlarda başarıyla yer almış bir firmadır.

SELECT LANGUAGE
SELECT LANGUAGE