Blog

Tekstil Makinelerinin Sektöre Kazandırdığı 5 İlginç Bilgi

Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan tekstil sektörü başta giyim olmak üzere birçok alanda kullanılan ürünleri kapsıyor. Teknolojinin ilerlemesi ile her geçen gün büyüyen tekstil makineleri sektörü, yüksek kalite ve verimlilik olarak katma değeri yüksek çözümler üretmeye devam ediyor. Hatta tekstil sektörü düşük bakım maliyetli ve enerji tasarruflu Demas tekstil makinelerle kar marjını çok daha rahat yükseltiyor. Son teknoloji örgü, dokuma, halı, ev tekstili, denim ve teknik tekstil makineleri tekstil üreticilerinin yüzünü güldürüyor. Tekstil makinelerinin sektöre kazandırdıklarına maddeler halinde bir bakalım ve tekstil makineleri öncesi ve sonrasında sektörde ne gibi değişiklikler olmuş göz atalım.

 1. Tekstil Makinelerinin Ülke Ekonomisine Katkısı Büyük

  Manuel yapılan bir işle makinenin yaptığı bir iş arasındaki fark tartışılmazdır. Seri üretim demek hem düşük maliyetli, hem kaliteli hem de daha kısa sürede çok daha fazla üretim demektir. Türkiye’nin dünya hazır giyim sektörünün yedinci büyük tedarikçisi olduğu düşünüldüğünde tekstil makinelerinin ülke ekonomisine katkısı tartışılmazdır. Onlarca tekstil makinesi ile Demas Makine, gerek Türkiye’de gerekse dünyada tambur ve rulo sarma makineleri, katlama ve paketleme makineleri ile ilk tercihler arasında yer almanın haklı gururunu yaşıyor.

 2. İstihdamın %20’si Tekstil Ve Hazır Giyim Sektöründe

  Ülkemizde toplam çalışanların yaklaşık %20’si tekstil ve hazır giyim sektörü tarafından sağlanıyor. Önemli bir istihdam oranına sahip olan sektörde her bir tekstil makinesinin başında mesleki eğitim almış çalışanlar bulunuyor. Her bir çalışanın bakmakla yükümlü olduğu bir ailesi olduğu düşünüldüğünde, istihdam açısından konunun ne denli önemli olduğu çok daha iyi anlaşılıyor.

 3. Artan Tekstil İhtiyacına Tekstil Makineleri İle Cevap Veriliyor

  Tekstil alanındaki ihtiyaç ve tüketim düşünüldüğünde tekstil makinelerinin ne denli fonksiyonel olduğu çok daha iyi anlaşılıyor. Her yaşta insanın giyim ihtiyacının arttığı, ev tekstilinin çeşitlendiği günümüzde böylesine geniş bir tekstil ihtiyacına tekstil makineleri dışında hiçbir şey cevap vermezdi diye düşünüyoruz. Sektörün lider firması olan Demas Makine, tekstil makine imalatında söz sahibi bir firma olarak sektöre hatırı sayılır bir katkı sağlıyor.

 4. Tekstil Makineleri Rekabet Gücünü Arttırıyor

  Teknolojik tekstil makineleri kullanan firmaların sektörde rekabet gücünü çok daha fazla olduğu bir gerçektir. Çünkü yüksek kalite ve verimliliği yakalamanın yanında düşük bakım maliyeti ile çok daha fazla kar elde ediyorlar.

 5. Firmaların Dünyaya Açılan Penceresi Tekstil Makineleri

  Bir tekstil firmasının marka olabilmesinde kullandığı tekstil makinelerinin payı en büyüktür. Marka olabilmek için kaliteli ve verimli bir üretim şarttır. Demas Makine, hızla büyüyen ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kurumsal bir firma olarak sektörde isim yapmak isteyen üreticiler için ihtiyaca yönelik makine üretimi ile firmaların en büyük destekçisi olmaya devam ediyor.

SELECT LANGUAGE
SELECT LANGUAGE